Důležitá informace: Před každou návštěvou je nutná rezervace. Rezervaci sportoviště můžete provést v našem on-line rezervačním systému. Odkaz na rezervační systém naleznete v záhlaví každé stránky našeho webu. Při první rezervaci, respektive přihlášení do systému je nutné provést jednoduchou registraci. Vstup do víceúčelové haly a wellness je zatím umožněn pouze přes hlavní recepci, která se nachází v přízemí u hlavního vstupu do hotelu S-PORT***.

Tento sport již zřejmě není nutné představovat. Během posledních let si u nás vydobyl nesmírnou popularitu pro svou vysokou pohybovou náročnost a relativně snadné technické provedení. Ale přeci jen; Badminton je individuální olympijský raketový sport. Jeho přímým předchůdcem je indická poona. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od tenisu se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje.

Badminton je jeden z nejrychlejších raketových sportů. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Během jediného zápasu často naběhá až několik kilometrů. Rychlost smeče přesahuje i 300 km/h; neoficiální světový rekord drží Číňan Fu Chaj-feng, který 3. června 2005 zasmečoval rychlostí 322 km/h, ve dvouhře je držitelem tohoto rekordu Indonésan Taufik Hidayat (305 km/h).

Parametry naší haly odpovídají standardům pro mezinárodní soutěže a zaručují tak kvalitní hru profesionálním hráčům. Nicméně nejvhodnější je právě pro rekreační badmintonistky a badmintonisty, kteří si můžou vychutnat hru nejen na dvorci, ale také pohledem z krásné prosklené galerie pro diváky ve druhém patře.

Samozřejmostí je organizace pravidelných badmintonových turnajů a amatérské badmintonové ligy, ale především tréninková činnost našich zkušených badmintonových trenérů.

Poptávku a další doplňující dotazy prosím směřujte na info@skveska.cz nebo volejte kdykoliv na +420 733 101 442.

Turnaje a ligy

EET - Informační oznámení
"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."