Hipoterapie je fyzioterapeutická metoda, která působí na klienta prostřednictvím pohybových impulzů vznikajících při koňské chůzi. Přenosem těchto impulzů přes koňský hřbet na člověka, který na koni sedí či zaujímá jinou, jeho možnostem odpovídající polohu (vleže na břiše, s oporou o předloktí atd.), dochází k oslovení centrálního nervového systému - mozku. Ten musí nejen zpracovat vjemy o změnách, které nastávají při kontaktu s pohybujícím se koňským hřbetem, ale i vyslat adekvátní rozkazy k tomu, aby organizmus reagoval správně a v rámci rovnovážných reakcí. Díky tomu, že kůň má velice podobný pohybový stereotyp chůze jako člověk, nutíme tak centrální nervový systém pohybově znevýhodněného člověka zpracovávat a vysílat vjemy a příkazy, které by za normálních okolností vysílal při lidské chůzi. Je tak možno docílit pokroků právě v rehabilitaci pohybu u dětí i dospělých tam, kde je postižena koordinace, rovnováha a vývoj vzpřimování.

V této oblasti úzce spolupracujeme s místní stájí "MARTIN" pod vedením manželů Jany a Martina Neklových, která mimo hipoterapie nabízí také:

  1. Krátkodobé a dlouhodobé ustájení koní a jejich trénink.
  2. Tréninkové hodiny nejen pro začínající jezdce, ale také pro pokročilé, kteří chtějí zdokonalovat své jezdecké schopnosti a dovednosti.
  3. Výcvik od jednotlivých lekcí až po dlouhodobé kurzy s přípravou na ZZVJ (zkouška základního výcviku jezdce) a dalších vyšších kvalifikačních zkoušek.

Podle zájmu a zaměření zákazníka připraví trenér nebo cvičitel jezdce i koně pro parkurové skákání nebo drezurní ježdění. Výcvik jezdců i koní je zajištěn v prostoru pískového kolbiště. Trénovat lze na vlastním koni s možností ustájení přímo v jezdeckém areálu nebo využít z nabídky našich koní. Pro další zájemce je taktéž možno zajistit vyjížďky do okolí.

Poptávku a další doplňující dotazy směřujte přímo na Martina Nekla +420 604 241 200 nebo také na info@skveska.cz nebo volejte kdykoliv na +420 733 101 442.

EET - Informační oznámení
"Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin."